Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Halloween se blíží - postavte si mini dýni s pohybujícím se oken. Dýně, ping-pongový míček, servo a Arduino Pro Micro.TiskBlíží se Halloween - keltský lidový svátek, který připadá na 31. října, se slaví snad na celém světě. Pokud patříte mezi jeho příznivce, mrkněte na tenhle návod na stavbu dýně s pohybujícím se okem - ohromíte a neuděláte chybu. ...

Modul napájený ze solárního panelu nebo USB-C s výstupem pro LiPol akumulátor a se stabilizovaným výstupním napětím pro zařízení.TiskPotřeboval jsem malinký nabíjecí modul pro LiPol akumulátor, který by byl napájen ze solárního panelu nebo USB-C a jeho výstup by byl jak na akumulátor, tak zároveň i stabilizované napětí 3.3V do zařízení - a stvořil!

Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=298

Raspberry Pi zdražuje - prý dočasněTiskNedostatek součástek a s tím spojená jejich vyšší cena, dražší výroba DPS, dražší dovoz i lidé - to všechno dává dohromady vyšší cenu - vyšší cenu za populární jednodeskový počítač Raspberry Pi 4B ve variantě se 2 GB RAM. Jeho cena se zvyšuje ...

Raspberry Pi Build HAT - HAT pro připojení raspberry Pi a LEGO® Education SPIKE™, LEGO® Technic™ a LEGO® MINDSTORMS®TiskPřipojení stavebnic LEGO® k Raspberry Pi nebylo nikdy jednodušší. Díky BUILD HATu, který obsahuje 4 konektory pro připojení motorů a čidel. HAT můžete připojit ke všem 40 pinovým headerům Raspberry Pi.

Brněnské výstaviště zaplní moderní kutilové! Druhý ročník festivalu Maker Faire za podpory PRUSA Research představí digitální výrobu, budoucnost zemědělství i DIY robotického psaTiskVýstaviště Brno – 23. - 24. října Maker Faire Brno – druhý ročník festivalu světového formátu plného experimentů a workshopů s moderními technologiemi, řemesly a vědou se v říjnu uskuteční tento víkend v Brně. Návštěvníkům představí přes 80 nadšených tvůrců – tzv. makerů. Program bude plný bádání, působivých instalací, workshopů a populárně-naučných show.

Projekt automatické regulace hlasitosti k televiziTiskKoukáte se na romantickou scénu, všude ticho, romantika a najedou se tam objeví reklama! A strašně hlasitá! Není čas, ztrácet čas - tenhle projekt automatické regulace zvuku si musíte zbastlit.
A myslím, že doma budete mít všechno potřebné. ...

Nios® V - softwarová implementace RISC-V jádra do Intel FPGATiskI největší hráči to s open-hardware jádrem RISC-V myslí vážně - někteří hledají lidi znalé RSIC-V jádra, jiní vyrábí čipy a vývojové desky a třeba Intel vytvořil softwarovou emulaci RISC-V do svého FPGA - Nios® V.
Nios® V je nová generace softwarových jader založených na RISC-V pro FPGA, které jsou dostupné v Intel® Quartus® Prime Pro Edition Software starting with version 21.3.

Odkaz: https://www.intel.com/content/www/us/en/products/details/fpga/nios-processor/v.html

3D tištěný case pro Raspberry Pi 4BTiskLeží vám Raspberry Pi 4B na stole bez krabičky? Pojďmě se podívat na zajímavou krabičku pro Raspberry Pi 4B, kterou si vytisknete na 3D tiskárně. Krabiček pro RPi je spousta, ale tahle má místo pro chladič, 18650 akumulátory jako UPS i informační OLED. . ...

Novinky v českých e-shopech #18TiskV dnešním přehledu novinek za měsíc září jich máme rovnou 13. Nové rozšiřující desky pro M5 stack, drony, vývojové desky, senzory.

Aktualizováno: Pokračování krize s nedostatkem součástek. Dotýká se i jednodeskových počítačů Raspberry Pi. K problému se vyjadřil i výrobce plošných spojů CubeCZ.TiskKrize na poli elektronických součástek pokračuje - silně zasáhla jak výrobce aut a elektroniky, tak i bastlíře. Spolu se zvyšující se cenou plošných spojů je tato krize velmi citelnou napříč všemi odvětvími - a cítí to i výrobce nejpopulárnějších jednodeskových počítačů Raspberry Pi.

9.10. Festival otevřených dílen na smíchovské náplavce.TiskZlaté české ručičky… Platí to ještě vůbec? My věříme, že ano. Ale kde se to mají ty dnešní městské děti naučit? No třeba v jedné z mnoha pražských otevřených dílen. Že o žádné nevíte? Tak přijďte v sobotu 9. října 2021 na smíchovskou náplavku.

Arduino – komunikace pomocí sítě EthernetTiskPřečtěte si, jak používat platformu Arduino ve svých sítích IoT a IIoT.
Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=297

Článek napsalo www.tme.eu/cz/

Čtyřnohý robot - skvělý projekt ze SOČTiskJakub Jon vytvořil na SOČ skvělý projekt čtyřnohého robota.

K této práci jsem se dostal díky videím na YouTube od americké firmy Boston Dynamics,
která se zabývá vývojem dynamických robotů a systémů. Nejvíce mě zaujal robot Spot,
což je čtyřnohý robotický pes. ...

[Jiří Bekr] Parkside Aku pájecí stanice - RecenzeTiskV dnešním videu se podíváme na Parkside aku pájecí stanici PLSA 20-Li A1. V celku dobře postavená stanice, která by šla normálně používat má však jednu nepochopitelnou vlastnost, která ji degraduje na stroj na hraně použitelnosti. ...

Vlastní ovládání chytré zásuvky s firmwarem TasmotaTiskDelší dobu mě trápilo nespolehlivé spínání chytrého bazmeku Vocolinc přes cloud aplikaci Smart life. Většina chytrých zásuvek je jenom nějaký rebranding téhož, takže koupit něco jiného nevypadalo jako ta správná cesta. Obzvlášť, když chci „jenom“ ovládat jednu zásuvku, na kterou mám zapojené čerpadlo a nechci řešit integraci do chytré domácnosti.

Celý článek najdete na https://tricker.cz/?p=610

Google kalendář, 10" ePaper a Raspberry Pi ZeroTiskPetr Raška mě upozornil na zajímavý projekt s velkým 10" ePaper displejem. V tomto projektu si autor vybral zobrazení google kalendáře. Celé to běží na Raspberry Pi Zero.

Nelinearita AD převodníku u ESP32? S touto knihovnou to bez problému vyřešíte.TiskŽe se AD převodník u ESP32 příliš nepovedl je docela známo. Trpí jak šumem, tak i významnou nelinearitou, což je velký problém u měření napětí - třeba akumulátoru. Tato knihovna pro Arduino to za vás vyřeší.

Aktuálně: Zákon o DPH pro zásilky malé hodnoty ze zemí mimo EU podepsal prezidentTiskPrezident Zeman podepsal zákon o DPH pro zásilky malé hodnoty přicházející ze zemí mimo EU. To se týká nákupů z aliexpressu, ebay, některých zásilek z tinde a dalších eshopů. Třeba i výrobců plošných spojů jako je JLCPCB nebo PCBWay. ...

Odtajněná miniaturní deska se senzory Bosch v podání Arduino - Nicla Sense METiskArduino.cc zveřejnilo nový výrobek do svého už tak širokého portfólia vývojových desek - miniaturní desku plnou senzorů od firmy Bosch. Na desce najdete šestiosý IMU senzor (akcelerometr + gyroskop), magnetometr i velmi přesný senzor tlaku. A nejen to...

Knížka s hradly pro děti i dospělé - kickstarterTiskNa kickstarteru je nyní moznost přispět na knihu, která vysvětluje princip fungování hradel - OR, AND, XOR a další. Na každé stránce knihy najdete schéma zapojení, tlačítka a LED a pokaždé se LED rozsvítí s jinou kombinací tlačítek.


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
7,129,894 návštěv