Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

BASTLÍŘSKÝ KALENDÁŘ Z VAŠICH FOTEK. Připojte se ke komunitě bastlířů, kteří se podílí na vydání bastlířského kalendáře. Nahrajte vaše fotografie na http://calendar.bytegarden.eu/ a vyhrajte jeden z voucherů na nákup u pajenicko.cz a laskakit.cz v hodnotě 500 Kč. Děkujeme za podporu Maker Faire.

AI dětem - Strojové učení pro děti. Srozumitelně s knihou a příklady.TiskIniciativa AI dětem, složená z pedagogů, metodiků a expertů na AI se podílí na překladu a publikaci knihy Strojové učení pro děti. Koncept vymyslel a publikoval Dale Lane (vývojář v IBM) a byl přeložen do 12 jazyků. V srpnu vyjde i česká verze.

Projekt ponorky na prázdniny. S Raspberry Pi, kamerou a dálkovým ovládáním.TiskJe něco, co si dnešní bastlíř nedokáže postavit? Auto? Není problém. Letadlo? Jasně. Ponorka? Určitě, podívejte se jak na to!
Na twitteru se objevilo krátké video, jak postavit ponorku s automatickým řízením hloubky, streamováním videa z kamery s Raspberry Pi a pomocí Lego Technic.

Novinky v českých e-shopech #25TiskNový výběr těch nejlepších novinek od českých distributorů. Za minulý měsíc jsem vybral 10 novinek od dvou českých distributorů. Velmi úsporné desky s ESP32, čtyřnohého robota, outdoor měřič spotřeby integrovatelný do chytrých domácností a další.

Novinka v portfoliu Sonoff - jednofázové meření spotřeby s ESP32TiskPokud patříte mezi příznivce firmy Sonoff a používáte jejich produkty třeba ve spojení s Home Assistant, mám pro vás dobrou zprávu. Sonoff vydal nový výrobek - jednofázové měření spotřeby s ESP32, které je jednoduše připevníte na DIN lištu.

24 kanálový logický analyzátor za 150 Kč se vzorkovací frekvencí 100 MHz.TiskLogických analyzátorů je na trhu celá řada. Mezi neznámější patří Saleae, ten je velmi výkonný, jeho software patří mezi nejlepší, ale od toho se odráží i cena. Kompromisem k tomuto analyzátoru by mohl být projekt logického naalyzátoru s Raspberry Pi Pico, který má 24 kanálů a vzorkovací frekvenci 100 MHz. Cena je 150 Kč.

Open source projekt FPGA a ESP32-C3 na jedné desce.TiskEric Brombaugh navrhl a zveřejnil kompletně open source hardware svůj projekt vývojové desky, které je osazena ESP32-C3 a FPGA Lattice iCE40.

Představení Power Profiler Kit 2 (PPK2). Tohle musí mít doma každý bastlíř.TiskPPK2, jak se Power Profiler Kit 2 zkráceně nazývá, je zařízení o velikosti větší občanky a je určený pro měření protékajícího proudu do zařízení. Ale to rozhodně není všechno.
PPK2 se chová pouze jako ampermetr (tedy je vložen mezi napájení a zátěž) nebo funguje zároveň i jako zdroj. I v režimu zdroje stále dokáže měřit proud ve velkém rozsahu.
Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=313

Tweetujeme z ESP32 na sociální síti Twitter.TiskRobotů je na sociálních sítích celá řada. Buď si jej můžete u někoho zaplatit nebo si jej můžete vytvořit. Třeba z ESP32. Brian Lough napsal knihovnu pro ESP32, která dovoluje tweetovat na populární sociální síť Twitter. A nejenom tweetovat, ...

Open source projekt elektroniky ke kameře s FPGA a USB 3.0TiskKamery dnes koupíte na každém kroku, ale pokud chcete něco hodně výkonného, bude vás to stát opravdu hodně peněž. Gaurav si navrhl elekroniku ke kameře s FPGA a USB3.0 kontrolérem a je tak schopný přenést třeba 8k video s frekvencí 30 fps. Nebo video s rozlišením 640x480px ale s frekvencí 3000 fps.

Postav si robota pásáka s kamerou a Raspberry Pi Zero W.TiskS 3D tiskárnou se dá postavit spousta zajímavých robotů, některé už tu byly. Dneska přidám ještě robota - pásáka s kamerou. Robota řídí Raspberry Pi Zero W.

Raspberry Pi Pico s Wi-Fi. Třikrát Raspberry Pi Pico a pokaždé jinak.TiskTéměř před rokem a půl se objevila na trhu malá, velmi výkonná ale ultralevná deska Raspberry Pi Pico s výbornou dokumentací. Už by si zasloužila nějaké vylepšení, ne? Jasně, řekli si vývojáři. Dáme tam Wi-Finu! A tak je tady. Raspberry Pi Pico s Wi-Fi.

Hackujeme routerTiskOndřej Doležal sepsal článek na svůj github o tom, jak hackoval router Zcomax WA-2204A-TX. Motivací byla čistě zvědavost.
Což zmiňuje hned v úvodu článku.
Motivace provádět hacking na tak starém zařízení byla čistě ze zvědavosti s vědomím, že faktická důležitost potencionálně objevených zranitelností bude více méně nulová.
Takže proč
Tzv. na ostro si vyzkoušet vědomosti nabyté čtením teorie.
Pochopit principy a ověřit obecně platné postupy. PoC.
A hlavně se také zabavit :)

Celý článek najdete na https://github.com/odolezal/zcomax_wa-2204a-tx

[Komerční článek] Vývojová platforma Curiosity Nano od společnosti MicrochipTiskV posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů.
Celý článek najdete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=312
Originální článek z www.tme.eu

Zapojte se s námi do Maker Faire Prague!TiskMilí tvůrci a makeři,
hlásíme se vám s letošním ročníkem pražského Maker Faire! 17. - 18. září 2022 se uskuteční další ročník pražského Maker Faire – chystáme jej netradičně do Pražské tržnice, kam se pro letošek uchylujeme z důvodu rekonstrukce Výstaviště.

A jelikož si myslíme, že na Maker Faire mají vaše projekty své místo, rádi bychom vás přizvali, abyste na nich vystavovali! Přihlášky máme otevřeny ještě do 18. srpna! Z přihlášených projektů k tomuto datu pak vylosujeme jednoho výherce 3D tiskárny Prusa Mini.
https://makerfaire.cz/vystavuj/

Stavíme seismograf - s Arduino, ESP32 nebo Raspberry PiTiskK hledání konstrukce seismografu v domácích podmínkách mě přiměl tweet o tom, že seismografy zachytily koncert Rammstein v Německu. Začal jsem tak hledat a našel jsem velmi zajímavé konstrukce seismografů s Arduino, ESP32 nebo Raspberry Pi.

Nová produktová řada ESP - ESP8684TiskEspressif System, výrobce populárních čipů ESP8266, ESP32, přichází s novou produktovou řadou nazvanou ESP8684.
Čipy budou v nabídce jednoho z největších distributorů mouser.com, ten nabídne samotné čipy se 4MB FLASH za 1.43 USD, vývojový kit pak za 10.50 USD.

Nemá tvoje 3D tiskárna co tisknout? Zapoj se do komunitního projektu a vytiskni společně s dalšími Pla(s)teosaura o délce 5,5m!TiskI tvůj 3D výtisk Plasteosaura může být v Národním muzeu. Stačí se zapojit do komunitního 3D tiskařského projektu.
Na webu si vybereš, jakou část sochy chceš tisknout, do e-mailu ti přijde STL soubor a DPD ti přiveze filament.
Odměnou je dobrý pocit a také vstupenka do Národního muzea zdarma.

Naprogramuj si svůj poštář.TiskGeekmom na twitteru sdílela svůj projekt LED polštáře. LED pásky zašila a nastříhala tak, aby docílila rozložení 10 x 10 LED. LED polštář je ovládaný skrze ESP32 - vývojovou deskou PixelBlaze.

Nano Pi R5S jednodeskový počítač s třemi ethernet porty, 8 GB eMMC, M.2 slotTiskFriendlyElec přichází s novým jednodeskovým počítačem, který rozhodně překvapí. Tři RJ45 porty - jeden 1 Gbps, dva 2.5 Gbps dále 8 GB eMMC paměti přímo na desce, 2/4 GB LPDDR4 RAM a nadupaný čtyřjádrový procesor Rockchip RK3568B2.

Konec spekulací. ESP32-C5 oficiálně oznámeno. První ESP32 s podporou Wi-Fi 6 v pásmech 2.4 a 5 GHz.TiskVypadalo to jako neověřitelná zpráva, která vzbudila rozruch v bastlířské komunitě. ESP32 s podporou Wi-Fi 6 na 2.4GHz i 5 GHz?
Jakože cože?
Dnes už víme, že je tato informace oficiálně potvrzená.


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,307,247 návštěv